Nad morzem a może w górach – urlop nie koniecznie za granicą

mountains-735018_1280W ostatnich latach w Polsce pojawiła się moda na spędzanie wakacji poza granicami kraju. Wyjazdy do ciepłych krajów, najczęściej afrykańskich, oraz modne europejskie kurorty stały się dla Polaków bardzo łatwo dostępne, ze względu na atrakcyjne i coraz niższe ceny. Polacy też zaczęli coraz mocniej i więcej oszczędzać, i dzięki temu coraz większa grupa Naszych rodaków może sobie pozwolić na wakacje za granicą. Jednak w kolejnych latach sytuacja trochę może się skomplikować. Najpopularniejsze i najtańsze kierunki afrykańskie stały się nie do końca bezpieczne. Wielu ludzi wobec ostatnich wydarzeń pewnie zrezygnuje z wyjazdu do słonecznego Egiptu czy przepięknej Tunezji. Dlatego też kierunki europejskie będą musiały podrożeć a co za tym idzie już nie wszyscy będą mogli sobie polecieć na zagraniczne wakacje. Trzeba będzie liczyć się z tym, że na wczasy podobne do zeszłorocznych trzeba będzie wydać nawet 30 procent więcej. Dlaczego więc koniecznie upierać się przy urlopie za granicą?

Na mapie Polski w ciemno możemy znaleźć i wybrać co najmniej kilkadziesiąt przepięknych miejsc, które warto odwiedzić. Ale te miejsca nadają się równie idealnie do spędzenia w nich dłuższego urlopu. Jedyny i niepodważalny minusik dotyczący wakacji w Polsce to oczywiście zmienna pogoda, której zagwarantować na pewno nikt nam nie zagwarantuje. Stąd też właśnie Polacy zrażeni pewnie wieloma brzydkimi dniami w wakacje zdecydowali, że lepiej dołożyć i wydać więcej, ale przynajmniej cieszyć się piękną, letnią pogodą. No właśnie, ale za wyjątkiem tego jednego minusiku nad polskim morzem albo w polskich górach wszystko jest po prostu piękne.

Bałtyk i Nasze najpiękniejsze na świecie Morze Bałtyckie doceniane jest przez turystów z całego świata. Biorąc pod uwagę, że kierunki turystycznie atrakcyjnie będą coraz mniej popularne ze względów bezpieczeństwa, możemy się spodziewać nad Bałtykiem prawdziwy wysyp turystów z Niemiec, Rosji czy Skandynawii. Dlatego kolejne wakacje zapowiadają się nad Bałtykiem wprost rekordowo, ponieważ również wielu Polaków skusi się jednak na ten polski brak pewności, co do pogodowej aury. Ale nie tylko morze jest w Naszym kraju tak piękne.

Równie atrakcyjne mamy tereny górzyste. Beskidy czy Karkonosze a przede wszystkim to co najpiękniejsze, czyli Tatry – te regiony już dawno są wakacyjnymi i zimowymi kursami numer jeden pośród polskich turystów. Nie trzeba nawet wymawiać nazwy miasta w Tatrach, które turyści każdego roku oblegają w milionowych wręcz ilościach. Mówiąc o Zakopanem nie można jednak nie wspomnieć o tym, że konkurencja nie śpi, a termy położony w przyległych miejscowościach skutecznie zmniejszyły liczbę turystów w ścisłym centrum stolicy polskich Tatr.

Polska jest krajem, do którego zwiedzania nie trzeba nikogo namawiać ani zachęcać. Na pewno jedynym minusem jest właśnie wspomniana powyżej pogoda. Dotyczy to oczywiście jedynie sezonu letniego. Bo przecież w polskich górach w zimę pogoda zawsze jest murowana. A stoki mamy jedne z najpiękniejszych, więc na pewno nie trzeba się martwić o zimowy wypoczynek. Natomiast, żeby wszyscy woleli w wakacje wypoczywać w Polsce wystarczy dać turystom jedynie gwarancję na piękną pogodę przez całe lato.

Informacje o wpisie